21. un 22. aprīlī, Latgales kongresa gadadienas priekšvakarā, politisko partiju apvienības “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” politiķi - frakcijas vadītājs Edgars Tavars, deputāti Juris Viļums un Andrejs Svilāns, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārā sekretāre Agnese Geduševa un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina, dosies divu dienu reģionālajā darba vizītē uz Latgali, apmeklējot Rēzekni, Rēzeknes novadu un piedalīsies Lielajā talkā Preiļos.
Pirmā tikšanās politiķiem būs Makašānu amatu vidusskolā, lai ar skolas direktori Gundegu Rancāni, skolotājiem un bērnu vecākiem spriestu par īpašiem kritērijiem pierobežas un reģionu skolām ar mazu izglītojamo skaitu, par izglītības pieejamību, kvalitāti un pedagogu atlīdzību reģionā.
Saeimas deputāts Juris Viļums: "Ne tikai īsi pirms kārtējām vēlēšanām, bet regulāri Latvijas politiķiem ir jādodas uz Latgali, lai ar cilvēkiem izrunātu politiskās aktualitātes, pastāstītu par saviem pašreizējajiem darbiem un atbildētu uz jautājumiem. Tikai tā mēs varam panākt latgaliešu lielāku uzticēšanos Latvijas valstij un viņu aktīvāku iesaisti demokrātiskajos procesos."
Vizītes turpinājumā APVIENOTAIS SARAKSTS politiķi apmeklēs Rēzekni un tiksies ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu, bet plkst. 16:30 politiķi tiksies ar iedzīvotājiem.
22. aprīlī vizītes dalībniekiem pievienosies arī Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un VARAM ministrs Māris Sprindžuks, un dalībnieki dosies uz Preiļiem, lai tiktos ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Āriju Vucānu.
Vizītes turpinājumā Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un politiķi piedalīsies Lielajā talkā koku stādīšanā Preiļu parkā un iepazīsies ar Preiļu pils rekonstrukcijas darbu gaitu. Vizītes noslēgumā dalībnieki piedalīsies Lielajā talkā Preiļu brīvajā skolā.
Jāpiezīmē, ka VARAM ministrijā tiek izstrādāts Rīcības plāns Latgales reģiona ekonomiskajai izaugsmei, kas ietekmēs Eiropas struktūrfondu līdzekļu sadalījumu, ņemot vērā reģiona īpašo situāciju un specifiku. Iedzīvotāju viedokļu uzklausīšana ir būtiska, lai meklētu kompleksus risinājumus pierobežas attīstībai.