Darbs pie valdības deklarācijas izstrādes ir pabeigts. Esam panākuši topošās valdības
partneru piekrišanu virknei svarīgu mērķu, par ko iestājās Apvienotais saraksts, informē Uldis Pīlēns.
-Valsts stratēģiskie aktīvi un kritiskā infrastruktūra tiks paturēta valsts kontrolē. Biržā netiks kotētas un valsts kontrolē paliks arī valsts kapitālsabiedrības – šāda Jaunās Vienotības piedāvātā punkta deklarācijā vairs nav.
Deklarācijā ir uzsvērts, ka ir jāpanāk konkurētspējīga ar citām reģionā valstīm darbaspēka nodokļu politika. Vienojāmies panākt, lai nodokļi ir arī vienkārši saprotami un viegli administrējami, tādi, kas neveicina palikšanu ēnu ekonomikā, kā arī veicina uzņēmējdarbību un nodarbinātību. Īpašu uzmanību veltīsim mazajiem un jaunajiem uzņēmumiem.
Ir iekļauts punkts, kas paredz izstrādāt īpašus valsts atbalsta instrumentus uzņēmumu restrukturizācijai, pēctecībai vai likviditātei.
Tiks vēlreiz izvērtēts Skultes LNG termināļa perspektīva no ekonomiskajiem un drošības aspektiem, lai neradītu papildu slogu patērētājiem un nenonāktu pretrunā ar vides, klimata un iedzīvotāju interesēm. Vienlaikus tiks nodrošināta sašķidrinātās dabasgāzes piegāžu un cenu stabilitāte.
Tiks pabeigta ostu reforma, pilnveidojot pašvaldību iesaisti ostu pārvaldībā.
Ar aktīvu mūsu iesaisti valdības partneri vienojās arī par citiem Apvienotajam sarakstam svarīgiem mērķiem, tai skaitā:
Veselības aprūpes budžets 12% no kopējiem valsts izdevumiem.
Pedagogu darba stundas samaksu nodrošināsim vismaz 120% no vidējās darba samaksas sabiedriskajā sektorā strādājošajiem.
Visaptveroša aizsardzības plāna izstrāde un ieviešana
Ieviesīsim jaunu iekšlietu sektora darbinieku atalgojuma sistēmu, stiprināsim iekšlietu sistēmas digitalizāciju, paplašināsim pašvaldības policijas atbildību un kompetenci.
Vides un klimatneitralitātes pasākumu līdzsvarota ieviešana, nezaudējot sociālekonomisko potenciālu.
Atbalstīsim bioloģiskās pārtikas ražošanu, pieejamību un pieprasījumu, palielinot bioloģiskās pārtikas īpatsvaru valsts, pašvaldības, izglītības un medicīnas iestāžu ēdināšanā.
Veicināsim vietējo dabas resursu izmantošanu apkurē, lai samazinātu apkures izmaksas.
Lielu uzmanību veltīsim digitalizācijai, tai skaitā turpināsim pārveidot valsts pakalpojumus, lai samazinātu normatīvo, birokrātisko un administratīvo slogu iedzīvotājiem un uzņēmējiem.